رضا تختی، مدیرعامل شرکت شاهان

رضا تختی، مدیرعامل شرکت شاهان

پیشروی به پشتوانه‌ی تجربه

 گفت‌وگو مجله مهندسی ایمنی با رضا تختی، مدیرعامل شرکت شاهان

 

تولید باکیفیت و خروجی قابل ‌رقابت لازمه‌ی کار هر شرکت و تولیدکننده‌ای است که برای ماندن آمده است. بازار کار آن هم در رسته‌ای علمی و فنی مانند ایمنی دائم در حال تبدیل و رشد است و برای ماندگاری در آن، راهی جز اخذ مدام و مستمر فناوری‌ها و علوم جدید نیست. در این میان آنان که با تکیه‌بر دانش و حرفه‌ای‌گری خود پیشروی کرده و پشتوانه‌ی تجربی قابل برداشتی در اختیار دارند؛ ضمن رعایت تمامی اصول به فتح باب نیز دست می‌زنند؛ حسابی جداگانه در چشم مشتری و مصرف‌کننده دارند، تاج بازار را بر سر می‌گذراند و در سر لیست انتخاب‌ها قرار می‌گیرند.

شاهان

اینجانب رضا تختی، مدیرعامل شرکت شاهان هستم که اکنون به یک دهه است در زمینه‌ی تولید تجهیزات سیستم‌های اطفاء حریق فعالیت می‌کند.

تغييرات ساختاري اين شركت طي ساليان گذشته همه در راستاي رسيدن به مجموعه‌ای توانمند و با ظرفيت اجرايي و عملياتي بالا بوده است. اگرچه برخي از اين تغييرات در سال‌های گذشته به محك تجربه، با آزمون‌وخطا همراه بوده‌اند ليكن امروز مي‌توان گفت که شركت شاهان پشتوانه عظيمي از تجربه اجرايي و دانش مديريتي داشته و علاوه بر آن اندوخته ارزشمندي از نيروي انساني كارآمد، توانمند و دلسوز را به عنوان پشتیبان در کنار خود دارد. شرکت شاهان در كنار این مزیت‌ها با تکیه‌بر سرمايه مالي و برخورداري از بهترين ماشين‌آلات به‌روز صنعتي، می‌تواند مدعي به حقي در زمينه تولید تجهیزات اطفاء حریق در کشور باشد.

شرکت ما برای رسیدن به این نقطه تلاش‌های شبانه‌روزی زیادی را به انجام رسانده و خوش وقتیم که امروز در مقابل تریبون مجله شما حرفی برای گفتن دارد. امیدواریم مجله مهندسی ایمنی زمينه‌اي براي شناساندن هر چه بیشتر شركت شاهان و بانی ايجاد روابطي تازه با بخش‌های مختلف كشور باشد. ما معتقدیم که همکاری در حوزه‌های ایمنی لزوم ایرانی آباد و توسعه‌یافته است و امید داریم که این دست همکاری‌ها به‌مثابه‌ی مشاركتي سازنده عمل کرده و با انديشه آباداني سرزمينمان ايران انجام پذیرد.

شاهان

تاریخچه شاهان

گروه فنی و مهندسی شاهان به‌عنوان اولین تولیدکننده اسپرینکلر در ایران با هدف ارتقاء و تولید تجهیزات سیستم‌های اطفاء حریق پا به عرصه صنعت کشور نهاد. ما با تلاش فراوان و همت بسیار، به‌کارگیری پرسنل مجرب، بهره مندی از تجهیزات و ماشین‌آلات تمام‌اتوماتیک مطابق با آخرین مدل‌های روز دنیا، ایجاد زیرساخت‌های لازم در کنار بهره‌گیری از دانش فنی توانستیم محصولات باکیفیتی را تحت برند شاهان به بازار عرضه کنیم.

ما در گروه فنی و مهندسی شاهان خشنودیم که فعالیت‌هایمان در راستای صنعت ایمنی قدمی در راستای خودکفایی ایران شده است. شاهان توانسته با تولید محصولات باکیفیت خود پوشش قابل قبولی بر نیازهای داخلی داشته باشد، واردات اسپرینکلرهای تولید کشورهای بیگانه را کاهش دهد و در اصل از خروج ارز کشور جلوگیری کند.

فعالیت شرکت شاهان

گروه فنی و مهندسی شاهان محصولات سیستم‌های اطفاء حریق ازجمله انواع مختلف بارنده‌ها (اسپرینکلرها)، جعبه‌های آتش‌نشانی در سایز و ابعاد مختلف، هوزریل، فن فشار مثبت و تجهیزاتی از این دست را طراحی و تولید می‌کند.

ما خرسندیم که امروز محصولات تولیدی‌مان جای خود را به عنوان یک کالای باکیفیت ایرانی در بازار یافته و از پشتیبانی فعالان این صنعت بهره‌مند است. گروه فنی و مهندسی شاهان به همکاری با پروژه‌های بزرگ و متعدد در داخل و خارج از کشور افتخار می‌کند و همین استقبال و تشویق را بانی اصلی پویایی و پیشروی خود می‌داند.

گفتنی است که مجموعه ما طی این سال‌ها همواره به فکر توسعه و ارتقا بوده و از همین روی اخذ استانداردهای مختلف داخلی و خارجی را به عنوان تأییدیه‌ای بر کیفیت خود اخذ کرده است که می‌توان از آن میان به پروانه علامت استاندارد از سازمان ملی استاندارد ایران برای محصول بارنده (اسپرینکلر) اشاره کرد. گروه فنی و مهندسی شاهان همچنین دارای استاندارد ISO 9001:2008 (استاندارد تضمین کیفیت) وISO 18001: OHSAS  (استاندارد ایمنی و بهداشت حرفه‌ای) است که به واسطه‌ی آن توانسته تجهیزات تولیدی خود را در پروژه‌های متعدد خارجی شرکت دهد.

اهداف و برنامه‌های آتی شاهان

هدف اصلی این مجموعه تولید محصولات باکیفیتی است که به خوبی توان رقابت با برندهای خارجی و برکنار کردن آن‌ها از بازار و در اصل کاهش میزان ارزبری برای چنین محصولاتی است.ما با مجموع فعالیت‌های خود توان ایرانی را اثبات کرده و با این خط‌شکنی علاوه بر تطمیع مصرف‌کننده، سایر تولیدکنندگان داخلی کشور را نیز منتفع کرده‌ایم. گروه فنی و مهندسی شاهان در این راستا برای کلیه محصولات خود، اقدام به دریافت پروانه استاندارد از سازمان ملی استاندارد ایران کرده است.

ما در مجموعه شاهان معتقدیم که کیفیت کالا حدومرزی نمی‌شناسد و از این رو هدفمان همواره رسیدن به بالاترین کیفیت ممکن برای تولیداتمان است تا به این واسطه نه‌تنها در کشور بلکه در بازارهای جهانی هم به عنوان یک برند ایرانی، حرفی برای گفتن داشته باشیم. همان‌طور که اشاره شد محصولات تولیدی ما حتی هم‌اکنون هم در پروژه‌های خارج کشور به کار رفته که این خود نشانی از حرفه‌ای بودن تولیدات گروه فنی و مهندسی شاهان است. ما باور داریم که تولیداتمان کالاهایی باکیفیت و رقابتی است و در آتیه اهداف صادراتی را برای آن دنبال می‌کنیم.

همچنین از دیگر اهداف مجموعه می‌توانیم به مباحث مشتری مداری به عنوان یک اصل اساسی گروه فنی و مهندسی شاهان اشاره کنیم. تأمین رضایت و تکریم ارباب‌رجوع و بالاخص همکاران تلاشگر و ساعی در حوزه ایمنی از آغاز سرلوحه‌ی کاری این مجموعه بوده و امید است با جلب رضایت این عزیزان، تلاش‌های پیوسته و همت مضاعف این مجموعه در راستای رسیدن به اهداف و راهبردهای عالی، اثربخش باشد و گروه فنی و مهندسی شاهان توانمندتر و پویاتر در این عرصه قدم بردارد.

پیاده‌سازی سیستم کنترل کیفیت

این مجموعه به سیستم کنترل کیفیت بر فرایند ساخت و تولید محصول مجهز است. سیستم کنترل کیفی ما برای ایجاد اطمینان از مطابقت محصول با آنچه موردنظر طراح یا مشتری است، بر کلیه مراحل تولید نظارت دارد.

بدیهی است استفاده از یک روش مکانیزه منظم و دقیق در حوزه تولید محصول، بهره‌مندی از کیفیت بهتر و بالاتر و در نهایت افزایش رضایتمندی مشتریان را به همراه خواهد داشت و این دقیقاً هدف غایی گروه فنی و مهندسی شاهان است.

تعهد بر کیفیت در مجموعه ما یک شعار صرف نیست؛ علاوه بر ایجاد زیرساخت‌ها برای انجام این مهم، مدیر کنترل کیفیت گروه فنی و مهندسی شاهان، کاملاً مجرب و کارآزموده است و برای به‌روز ماندن این بخش از کار، سالانه کلیه دوره‌ها و الزامات کنترل کیفی را می‌گذراند. وی نظارت کاملی بر فرآیند تولید کلیه محصولات شاهان دارد و همین مسئله است که در بدنه کار خود را نشان داده و برند ما را در چشم مشتری خوشنام کرده است.

آزمایشگاه اختصاصی آزمون اسپرینکلر شاهان

مجموعه شاهان پیرو اهداف خود در مباحث کنترل کیفی و تولید و عرضه‌ی محصولاتی باکیفیت، با بهره‌گیری از آخرین تکنولوژی‌های روز، آزمایشگاهی حرفه‌ای را در دل مجموعه تعبیه کرده است تا بتواند به پشتوانه آن مدعی مشتری مداری و حافظ حق مصرف‌کننده باشد.

گروه فنی و مهندسی شاهان دارای آزمایشگاه اختصاصی برای آزمون اسپرینکلر بر اساس استانداردهای ملی ایران است. گفتنی است که کلیه اسپرینکلرهای برند شاهان بر اساس الزامات استاندارد ملی آزمون شده و باکیفیت لازم به بازار عرضه و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد. ما امیدواریم که مجموعه‌ی تلاش‌های ما در گروه فنی و مهندسی شاهان به‌مثابه‌ی گامی رو به جلو در راه ساخت و آبادی ایران عزیزمان باشد؛ ایران ایمن آرزوی ما و هر همکار باتعصبی در حوزه ایمنی است که با تلاش‌های صورت گرفته در بخش تولیدات داخلی این صنعت، می‌توان آن را دست‌یافتنی فرض کرد.

 

تاریخ مصاحبه با رضا تختی، مدیرعامل شرکت شاهان: شهریور ماه 1399

→ خواندن مطلب قبلی

استاندارد NFPA 101 چیست؟

خواندن مطلب بعدی ←

منصور مهدی‌زاده، مدیرعامل شرکت پیشگامان صنعت و ایمنی پرگاس

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + پانزده =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.