مجتبی حاجتی رئیس هیئت مدیره آشکارساز صنعت ایمنی

مجتبی حاجتی رئیس هیئت مدیره آشکار ساز صنعت ایمنی

بومی‌سازی تجهیزات ایمنی در كارخانه تولیدی آشکارساز صنعت ایمنی

كارخانه شرکت تولیدی آشکارساز صنعت ایمنی ، توليدكننده سيستم اعلام حريق ويستا با حضور دكتر مرتضی بانك (مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی)، دكتر عزیزالله شهبازي (استاندار استان البرز)، غلامحسین نوحی (مدیرکل كل گمرك استان البرز) نادر ثناگو مطلق (مدیرعامل شرکت خدمات هوایی پیام) و هیئت همراه در چند روز متوالی اول دی‌ماه به‌صورت رسمي در منطقه ویژه اقتصادی پیام افتتاح شد.

در روز اول اعضاي سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان قم به بازدید از این مجموعه پرداختند، در روز دوم این افتتاحیه مدیرکل گمرك استان البرز و هيئت همراه حضور داشتند و در روز سوم نمایندگان و مدیران سازمان آتش‌نشانی سراسر کشور از این مجموعه بازدید کردند و در نهایت با حضور مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی، استاندار استان البرز و مدیرکل گمرک استان البرز افتتاح رسمی این مجموعه انجام شد. مجله مهندسی ایمنی، طی گزارشی نقطه نظرات افراد بازدیدکننده، سعید حاجتی، مدیرعامل، مجتبی حاجتی؛ رئیس هیئت‌مدیره و حمید حاجتی، نائب رئیس هیئت مدیره شرکت آشکارساز صنعت ایمنی را منعکس می‌کند که در ادامه می‌خوانید.

 

مجتبی حاجتی رئیس هیئت مدیره آشکار ساز صنعت ایمنی

مجتبی حاجتی رئیس هیئت مدیره آشکار ساز صنعت ایمنی

آشکار ساز صنعت ایمنی

تولید بر پایه تجارب گذشته آشکارساز صنعت ایمنی

مجتبی حاجتی؛ رئیس هیئت‌مدیره شرکت آشکارساز صنعت ایمنی در جلسه روز سوم بعد از خیرمقدم به جامعه مدیران عامل سازمان آتش‌نشانی کشور و هیئت‌های همراه گفت: بسیار مفتخرم که امروز در جمع شما هستم. جا دارد در ابتدا توضیحی درباره شرکت آشکارساز بدهم، این شرکت دارای 25 سال سابقه فعالیت درزمینه‌ی مشاوره، طراحی، نصب و راه‌اندازی سیستم‌های اعلام و اطفا حریق داشته و دارای نمایندگی از کمپانی‌های معتبر اروپایی بوده است.

وی افزود: این شرکت به‌صورت خانوادگی بوده و بیش از دو دهه صرفاً در زمینه خدمات فنی – مهندسی و امور بازرگانی در عرصه ایمنی و مهندسی حریق فعالیت داشت. هم‌اکنون آشکارساز با همکاری سه برادر، در صنعت ایمنی به فعالیت می‌پردازد و بعد از دو دهه توقف و پس از بروز و ظهور تحریم‌ها و تغییرات سیاست‌های کلی در عرصه حمایت از تولیدات ایرانی بر آن شدیم تا مجدداً درزمینه‌ی خدمات فنی مهندسی و امور بازرگانی در عرصه ایمنی و آتش‌نشانی فعالیت کنیم.

حاجتی تأکید کرد: در سال 92 با توجه به شرایط اقتصادی کشور و آغاز تحریم‌های ظالمانه که روز به روز هم بر آن افزوده می‌شود، پیش‌بینی کردیم در آینده نزدیک با مشکل تأمین تجهیزات در عرصه تخصصی ایمنی و سیستم‌های اعلام و اطفای حریق مواجه خواهیم شد. به همین دلیل بهتر دیدیم از تجارب گران‌بهای خود و اشراف و آگاهی از دانش فنی تجهیزات اروپایی اقدام به تولید این تجهیزات در داخل کشور نماییم؛ بنابراین در حال حاضر بخش عمده‌ای از تجهیزات این شرکت مطابق با جدیدترین تکنولوژی‌های روز جهان و منطبق با استانداردهای برتر جهانی تولید و با نام تجاری ویستا عرضه می‌شود.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت آشکارساز صنعت ایمنی ادامه داد: در دهه 70 تولیدکنندگانی مانند شرکت‌های مزدک، کاربرد الکترونیک و آریاک به تولید سیستم‌های اعلام حریق در کشور می‌پرداختند که متأسفانه شرکت‌های مزدک و کاربرد الکترونیک به بهانه عدم دارا بودن استانداردهای معتبر از گردونه خارج شدند، گرچه در آن مقطع زمانی به‌جز برای شستی‌های اعلام حریق اصلاً استانداردهای ملی پیش‌بینی نشده بود.

وی افزود: بر اساس سیاست‌های آن زمان و فضای بسته جلوی تولید کالای ایرانی گرفته شد. ما نیز در همان زمان محصولاتی مانند شستی‌، آژیر، فلاشر و ریموت اندیکاتور اعلام حریق تولید می‌کردیم و در مرحله تحقیق و توسعه پنل‌های اعلام حریق بودیم که بنا به سیاست‌های آن زمان متوقف شدیم (در آن برهه زمانی بازار ایران در اختیار کشورهای خارجی قرار گرفته بود و نگاه آن روزها تعامل و فاز سیاسی و بازرگانی بود). در حال حاضر با دو دهه تأخیر در سال 92 تصمیم گرفتیم که مجدداً به حوزه تولید وارد شویم.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت آشکارساز صنعت ایمنی با اشاره به شرایط و مشکلات اقتصادی موجود در کشور و اصطکاکات و تنش‌های عرصه تولید گفت: مشکلات پیش روی تولید واقعاً وقت عمده‌ای از مجموعه‌های تولیدی را می‌گیرد. ولی ما با تمام این تفاسیر با دل و جان این مشکلات را پذیرفته‌ایم تا برای این سرزمین اجدادیمان و آب و خاک کشور عزیزمان تلاش نموده و برای اشتغال جوانان با استعداد و لایق ایرانی بستری فراهم نماییم و برای نسل آینده از خودمان یادگاری به جای بگذاریم.

برند ویستا

حاجتی با اشاره به فرآیند تولید در شرکت آشکارساز تأکید کرد: بعد از یک فرآیند یک‌ساله که در بخش تحقیق و توسعه و برندسازی صرف شد، برند ویستا را که به معنی دانش و آگاهی است برای محصول مجموعه آشکارساز صنعت ایمنی انتخاب کردیم و با تمام تلاش سعی کردیم تکنولوژی ساخت محصولمان مطابق با تکنولوژی روز جهان باشد، به‌گونه‌ای که ورود ما به این حوزه با نگاهی جدید و فناوری روز بود.

مجتبی حاجتی رئیس هیئت مدیره آشکار ساز صنعت ایمنی

وی افزود: ما به دنبال تولید محصولی بودیم که قابل رقابت و صادرات به بازارهای جهانی باشد و امروز من در جمع شما عزیزان با کمال افتخار می‌گویم که توانسته‌ایم کالایی را تولید و عرضه کنیم که نه تنها به لحاظ کیفیت از محصولات به روز جهانی کم ندارد بلکه ادعای برتری نیز داشته و این برای ما افتخار است و امیدواریم این نقطه، نقطه تحول در عرصه سیستم‌های ایمنی و آتش‌نشانی باشد.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت آشکارساز صنعت ایمنی درباره دعوت و حضور آتش‌نشانان در مجموعه آشکارساز صنعت ایمنی گفت: امروز از مسئولان آتش‌نشانی کشور دعوت به عمل آوردیم تا با حضور در مجموعه ما با سیستم جدید و توانایی نوین این مجموعه آشنا شوند و امید داریم روز به روز شاهد تولید کالاهای ایرانی قابل رقابت با کالاهای جهانی باشیم.

 

آزمایشگاه همکار سازمان‌های استاندارد ایران

حاجتی اظهار کرد: مجموعه آشکارساز، آزمایشگاهی مجهز را تهیه دیده است که آزمایشگاه همکار سازمان‌های استاندارد ایران است و آن‌ها برای آزمون تجهیزات خارجی که وارد کشور می‌شود از آن بهره‌برداری می‌کنند. علاوه بر آن تست کنترل برای محصولات مجموعه خودمان نیز در این آزمایشگاه انجام می‌گیرد.

وی افزود: در آزمایشگاه این واحد تولیدی، مجموعه کامل از آزمون‌ها و الزامات استانداردهای ملی یا اروپایی انجام می‌شود که ازجمله پایش عملکرد آشکارسازهای دود و حرارت در تونل است. یکی از مشکلات فعلی، استاندارد آشکارساز حرارتی است که سیکل با استاندارد آن مطابق نبوده و در مقایسه با استانداردهای روز جهانی قدیمی‌تر است و ما به‌ناچار اقدام به اخذ گواهی‌نامه محصول از موسسه دوال بلغارستان کردیم. برای اولین بار در کشور، آشکارساز حرارتی دو کاره ثابت و افزایشی را تولید و عرضه کرده‌ایم.

سایر آزمون‌های آشکارسازهای دودی و حرارتی همانند آزمون ضربه، آزمون سقوط آزاد، آزمون ضریب عایق دی‌الکتریک‌های ولتاژ به‌دقت در آزمایشگاه انجام می‌پذیرد.

یکی از مهم‌ترین آزمایش‌ها آزمون خورندگی است که مطابق استاندارد ملی برای قطعات در دستگاه آزمون با اسیدسولفوریک انجام می‌شود و در آزمون‌های خارجی توسط دستگاه آزمون با گاز SO2 تست می‌شود که هر دو دستگاه برای آزمون‌ها در آزمایشگاه مستقر هستند. در خصوص شستی اعلام حریق علاوه بر آزمون ضربه، آزمون عملکرد میکروسوئیچ و آزمون عملکرد و عدم عملکرد (در قبال فشار کم) انجام می‌شود. درباره آژیر و آژیر فلاشر آزمون‌های اندازه‌گیری سطح فشار آکوستیکی در زوایا و فواصل مختلف و همچنین در محفظه خلأ دستگاه، انجام می‌گیرد. از دیگر آزمایش‌ها، تست ویبراتور قطعات نصب‌شده است. در این آزمون موج‌های مختلف سینوسی هم به‌صورت افقی و هم در محور عمودی ایجاد می‌شود و دتکتور باید در محور این ارتعاشات عملکرد صحیحی داشته باشد. برای آژیرها نیز تست فشار آکوستیکی را مجموعه انجام می‌دهیم.

آشکارساز صنعت ایمنی

آشکارساز صنعت ایمنی

محصولات استاندارد آشکارساز صنعت ایمنی

حاجتی با اشاره به بررسی استاندارد محصولات گفت: شرکت نمونه‌بردار سازمان ملی استاندارد، بدون هماهنگی با مجموعه در خط تولید شرکت حضور پیدا می‌کند و از خط تولید، محصولی را نمونه‌برداری کرده، سپس آن محصول را پلمپ کرده و برای صحت سنجی به آزمایشگاه ارسال می‌کند. در آزمایشگاه محصول نمونه‌برداری شده با گزارش آزمایش‌های اولیه که ما برای استاندارد گرفته‌ایم تطبیق داده می‌شود، اگر محصول دچار انحراف شده و کیفیتش پایین آمده باشد و یا هرگونه تخطی در نتایج آزمون جدید دیده شود، منجر به ابطال پروانه استاندارد خواهد شد. روی تمام محصولات مجموعه آشکارساز بدون استثنا تست‌های QC انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تمامی قطعات SM2 توسط دستگاه رباتیک بر روی بوردها نصب شده و سایر قطعات دیپ (بزرگ‌تر) به‌صورت دستی نصب و مونتاژ می‌شود. گفتنی است؛ کلیه مدارهای الکترونیکی (PCB) در کشور و توسط تولیدکنندگان به نام ایرانی و با دقت و کیفیت بالا ساخته شده و در چرخه تولید این شرکت قرار می‌گیرد. ما برای تولید، تمام کنترل‌های سختگیرانه را در نظر می‌گیریم. تمام قطعات تولیدی ما بدون استثنا در یک آزمون عملکرد ۸ ساعته در اتاق آتش تست می‌شود و درصد خطای ما یک در ده هزار است که این آمار بسیار قابل‌قبول است.

ما در خط تولید، بسیار سختگیرانه ورود می‌کنیم، ورود باید با تخلیه الکتریسیته ساکن بدن و محافظ روکش کفش‌ها باشد و تمام افراد مستقر در خط تولید مجموعه ما دارای دستبندهای ارت هستند. در کل در فرآیند تولید بسیار سختگیرانه عمل می‌کنیم و جزئیات و دقت کار برایمان بسیار حائز اهمیت است زیرا برایمان ارائه‌ی کاری مانا و ماندگار برای کشور مهم است.

برعهد خود برای تولید محصولات با کیفیت مانا و ماندگار و درخور شأن نام کشور عزیزمان و ملت همیشه سرافراز ایران استوار خواهیم ماند. بر همین اساس بر نوآوری و فناوری ساخت نوین در تمامی محصولات تأکید داشتیم و خوشبختانه موفق به تولید اولین مرکز اعلام حریق میکروپروسسوری قابل برنامه‌دهی در کشور شدیم. به‌کارگیری ایده‌های نوین موجب بروز محصولی شده است که تفاوت بنیادین در طراحی، ساخت و عملکرد آن به گواه فعالان و متخصصان صنفی، متفاوت و متمایز در قیاس با سایر محصولات داخلی و خارجی است.

آشکار ساز صنعت ایمنی

تولید عشق است و تولیدکننده عاشق

سعید حاجتی؛ مدیرعامل شرکت آشکارساز صنعت ایمنی، با بیان سلام و خیرمقدم به آتش‌نشان فداکار و ایثارگر که به گفته‌ی او قدم رنجه کرده و با قدوم سبزشان زینت‌بخش واحد تولیدی آشکارساز بودند، گفت: مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) امسال را سال رونق تولید نام‌گذاری کردند ما نیز بر این گفته تأسی کردیم و به تولید پرداختیم؛ اما زمانی به رونق تولید خواهیم رسید که موانع تولید برداشته شوند.

وی افزود: بنده معتقدم یک تولیدکننده زمانی به رونق تولید می‌رسد که تمام هم و غم‌اش تولید، اشتغال و نوآوری باشد ولی متأسفانه در ایران بروکراسی اداری حاکم بر سازمان‌ها و ادارات مالیات بر ارزش‌افزوده، مسائل بیمه، گمرک، سازمان استاندارد، گواهی ثبت برند و غیره دست و پای تولید را می‌بندند.

حاجتی تصریح کرد: آتش‌نشانان در بین خودشان ضرب‌المثلی دارند که آتش‌نشانی شغل نیست، عشق است و آتش‌نشان عاشق است؛ واقعیت این است که اگر آتش‌نشان عاشق نباشد، خودش را بی‌مهابا به دل آتش نمی‌زند. بنده بر این گفته تأسی می‌‌کنم و می‌گویم تولید شغل نیست، بلکه عشق است و تولیدکننده هم عاشق است، تولیدکننده اگر عاشق کارش نبود نمی‌توانست این همه مشکلات، مشقات و محنت‌ها را به جان بخرد و دست به تولید بزند. امیدوارم که ما باز هم از تجربیات و رهنمودهای شما آتش‌نشانان عزیز و فداکار در جهت پیشرفت کارمان استفاده کنیم.

وی در انتها خاطرنشان کرد: با کمال مسرت اعلام می‌نمایم با وجود تمام مشکلات و موانع موجود با استعانت از خداوند متعال و عشق به کشور عزیزمان امروز به‌طور نمادین عملیات کلنگ زنی فاز دوم کارخانه شرکت و شروع عملیات ساخت آن را انجام داده که پس از بهره‌برداری در عرصه تجهیزات آتش‌نشانی نیز سعی در بی‌نیازی کشور از واردات تجهیزات آتش‌نشانی به سهم و وسع خود بنماییم.

آشکارساز صنعت ایمنی

آشکارساز صنعت ایمنی

 

در ادامه‌ی این گزارش گفت‌وگوی مجله مهندسی ایمنی را با برخی از مسئولان استان البرز و کشور و مدیران سازمان آتش‌نشانی و خدمات شهری استان‌های مختلف کشور را بعد از بازدید کارخانه آشکارساز صنعت ایمنی می‌خوانید.

سرمايه‌گذاري قابل‌توجه

آشکار ساز صنعت ایمنی

عزیزالله شهبازي؛ استاندار استان البرز در بازدید از کارخانه آشکارساز گفت:

اين واحد صنعتي با سرمايه‌گذاري قابل‌توجهی ايجاد و به بهره‌برداری رسيده است. خوشبختانه با توليد محصولاتي با كيفيت و فراتر از كالاهاي مشابه خارجي این شرکت علاوه بر اشتغال جوانان در سطح استان مانع خروج ارز از كشور می‌شود.

 

 

استفاده از ظرفیت‌های داخلی

آشکار ساز صنعت ایمنیمرتضی بانك؛ مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی گفت:

خوشبختانه مديران شركت آشکارساز صنعت ایمنی با دانش و آگاهي از تمام ظرفيت داخلي استفاده کرده‌اند و از تجهيزات آزمايشگاهي مناسبي در توليد كالايي با كيفيت برخوردار هستند. فرآيند توليد و نظارت بر كيفيت محصول نيز از نکات قابل‌توجه است.

 

 

رفع موانع توليد

آشکار ساز صنعت ایمنیغلامحسین نوحی؛ مدیرکل كل گمرك استان البرز در خلال این بازدید اشاره کرد:

فعاليت اين واحد توليدي در منطقه ويژه اقتصادي پيام با وجود تحریم‌های ظالمانه ارزشمند است و ما مطمئناً از توليدكنندگان و كارآفرينان در خصوص تسهيل امور گمركي و رفع موانع توليد حمايت لازم را به عمل مي‌آوريم.

 

 

کمک به اشتغال‌زایی

آشکار ساز صنعت ایمنیمحمد قلی‌زاده؛ مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز در حاشیه بازدید از شرکت آشکارساز صنعت ایمنی گفت: امروز ما افتخار داشتیم در خدمت عزیزانی باشیم که همت گماردند و به فرمایش حضرت آقا که توجه به تولید ملی است، ارج نهادند. در حقیقت تولید در شرایط موجود عبادت است.

وی افزود: دوستان مسئول در این کارخانه جدا از اینکه کارمندانی را از قبل داشتند برای عده‌ای دیگر اشتغال‌زایی کرده‌اند. با بازدید از این خط تولید و صنعت کشور بر خود می‌بالم که در بین صنعتگران ایرانی هنوز هستند افرادی که به تولید اهمیت می‌دهند. بنده به نوبه خودم در خدمت این عزیزان هستم و خواهم بود و هر کمکی که از دستم برآید برای پیشرفت این کارخانه انجام خواهم داد.

 

 

 

استقبال از برند ویستا

آشکار ساز صنعت ایمنیمحمدهادی قانع؛ مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در خلال بازدید از خط تولید شرکت آشکارساز گفت: قطعاً در فضای جامعه امروزی نیاز به مقوله استفاده از سیستم‌های اعلام و اطفا حریق بسیار احساس می‌شود. مهم‌تر از آن این است که با توجه به رشد منحنی حریق، این امکان وجود دارد تا زمان رسیدن نیروهای امدادی به محل حادثه، سیستم‌هایی در مکان‌های خاص تعبیه شده باشند تا در مراحل اولیه شروع حریق، نسبت به اطفا اقدام کنند.

وی افزود: در بازار ایران برندهای متفاوتی از سیستم‌های اعلام و اطفا حریق وجود دارد، شاید برخی از آن‌ها دارای پشتوانه علمی خاص باشند ولی متأسفانه برخی نیز تجربه علمی و مرتبط با این کار را ندارند و تنها به حکم واسطه در این بین کار می‌کنند.

قانع اشاره کرد: طی بازدیدی که امروز از شرکت آشکارساز و برند ویستا داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که خدا را شکر این شرکت توانمندی خوبی درزمینه‌ی تولید محصولات صنعت ایمنی دارد. این امر ما را امیدوار می‌کند که تولیدکننده داخلی هم توانسته در سیستم‌های اعلام و اطفا حریق به‌صورت جدی ورود پیدا کند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: آزمایشگاه خاص این مجموعه نیز برای ما قوت قلبی است و از این بابت خیالمان راحت است که آزمایشگاهی استاندارد برای تست محصولات وندور لیست وجود دارد؛ ما در سازمان آتش‌نشانی شیراز با اطمینان بیشتر از این برند استقبال خواهیم کرد.

 

 

 

برندی استاندارد

آشکار ساز صنعت ایمنی

محمدرضا یعقوبی؛ مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل بعد از بازدید از شرکت آشکارساز صنعت ایمنی و برند ویستا گفت: در این شرکت سیستم‌های اعلام و اطفا حریق تولید می‌شود و به اعتقاد بنده تولید در این زمینه برای گسترش ایمنی در کشور و شهرهایمان مبحث خوب و تازه‌ای است و باید با این مقوله آشنایی بیشتری پیدا کرد. محصول شرکت آشکارساز با عنوان ویستا استانداردهای خیلی خوب و جالبی دارد.

 

 

تولید تجهیزات ایمنی

آشکار ساز صنعت ایمنیحمیدرضا رفیعی؛ معاون مالی و اداری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درباره اهمیت دستگاه‌های اعلام حریق در ساختمان‌ها گفت: یکی از مباحثی که امروز به آن توجه بیشتری می‌شود بحث ایمنی و آتش‌نشانی است. ما روزانه شاهد خسارت‌های بسیار سنگینی در سطح شهرهایمان هستیم.

وی افزود: یکی از مؤلفه‌ها و پارامترهایی که می‌تواند در ارتباط با حریق‌هایی که به‌صورت ناخواسته در سطح شهر تهران اتفاق می‌افتد، به ما کمک کند بحث ایمنی و اجرای تمهیدات ایمنی است. تمهیدات ایمنی موارد بسیاری را شامل می‌شود که یکی از آن‌ها سیستم‌های اعلام حریق و آشکار کننده‌های حریق است که امروزه بسیار حائز اهمیت هستند. خوشبختانه با همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران تمهیداتی در این خصوص دیده، اجرا و پیاده کرده است.

رفیعی تأکید کرد: صنعت ایمنی در کشور ما یک صنعت نوپا است. ما در گذشته در بین تجهیزات و وسایل ایمنی در داخل کشور جایگاهی نداشتیم ولی امروزه شاهد این مورد هستیم که تولید در این زمینه به منصه ظهور رسیده و در داخل کشور عرضه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تنها تولید تجهیزات حائز اهمیت نیست، بیان کرد: مهم‌تر از هر مورد دیگری، استانداردهای تجهیزات و قطعات تولید داخل است که باید مدنظر قرار بگیرد و در حد استانداردهای لازم و جهانی باشد. خوشبختانه در این زمینه نیز سعی و تلاش بسیاری شده است. سال‌های زیاد و طولانی است که روی این مورد کار شده و با همکاری که با سازمان ملی استاندارد و گمرک جمهموری اسلامی ایران داشته‌ایم ضوابط و آیین‌نامه‌های تست تدوین و شکل گرفته‌اند.

رفیعی با ابراز خوشبختی گفت: امروزه بخش خصوصی در قضیه تولید تجهیزات ایمنی ورود پیدا کرده و ما شاهد هستیم که خیلی از بخش‌های خصوصی در قالب آزمایشگاه‌های همکار سازمان ملی استاندارد قرارگرفته‌اند و خیلی راحت می‌توانند محصولاتی را تولیدکنند که در حد استانداردهای دنیا و قابل‌قبول باشد. البته در این زمینه جای کار بسیار زیاد است و امیدواریم با همکاری تمامی دستگاه‌ها، ارگان‌ها و همچنین بخش خصوصی خیلی سریع‌تر این عرصه را طی کرده و از این ورطه گذر کنیم. یکی از الزامات این کار ورود دستگاه‌های علمی_ پژوهشی کشور به این عرصه است.

وی خاطرنشان کرد: همان‌طور که ذکر کردم این صنعت نوپا است و طبیعتاً خیلی از شهرهای کشورمان هنوز با الفبای بحث تمهیدات و تجهیزات ایمنی آشنا نیستند و واجب است آن‌ها نیز در این قضیه وارد شوند و بازدیدهای مختلف و متعددی از کارخانه‌های تولید و آزمایشگاه‌های همکار سازمان ملی استاندارد داشته باشند تا از کارایی تجهیزات ایمنی آگاهی و اطلاع بیشتری کسب کنند.

 

برندی با کیفیت بالا

آشکار ساز صنعت ایمنیایرج حسن نژاد؛ رئیس ایستگاه 4 آتش‌نشانی ساری طی بازدید از شرکت آشکارساز صنعت ایمنی گفت: امروز از شرکت آشکارساز و برند ویستا بازدید داشتیم، این برند به نسبت برندهایی که در داخل کشور وجود دارند که اکثر آن‌ها نیز تولید خارج از کشور هستند، بسیار خوب و باکیفیت است.

وی افزود: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی، امسال را سال رونق و تولید نام گذاشتند ما نیز می‌توانیم از این برند ایرانی در کشور به‌خوبی استفاده کنیم.

حسن نژاد تأکید کرد: یکی از موارد مهمی که ما را به خودش جلب کرده گارانتی این شرکت است. به نظر بنده شرکت آشکارساز با برند ویستا به نسبت برندهای دیگر از کیفیت بالاتری برخوردار است.

 

کیفیت قابل‌قبول

آشکار ساز صنعت ایمنیبهنام محمدزاده؛ معاون آموزش و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی شهرداری کرمانشاه در خلال بازدید از کارخانه شرکت آشکارساز صنعت ایمنی گفت: امروز از کارخانه ویستا بازدید داشتیم محصولات این کارخانه از کیفیت قابل‌قبولی برخوردار بود و تست‌های مختلفی که روی محصولات این شرکت انجام شد، تست‌های بسیار خوب و با کیفیتی بود و در کل من محصولات این شرکت را با کیفیت ارزیابی می‌کنم.

 

بومی‌سازی محصولات

آشکار ساز صنعت ایمنیمهدی قره قاشی؛ مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان گفت: خیلی خوشحالم که با جمعی از همکاران آتش‌نشانی در سراسر کشور از تمام قسمت‌های خط تولید این شرکت بازدید کردم. خوشبختانه بومی‌سازی و تولید محصولات و تجهیزات ایمنی در کشور بسیار خوب صورت گرفته است.

وی افزود: قطعاً همه آتش‌نشانان مستحضرند که سیستم‌های اعلام و اطفا حریق تا چه حد می‌تواند کاربرد داشته باشد. این سیستم‌ها برای کاهش خسارت در صنایع، منازل مسکونی و اماکن تجاری کاربرد دارد. برای این شرکت و کسانی که دارند در این زمینه فعالیت می‌کنند آرزوی موفقیت دارم.

 

شناساندن برندهای داخلی

آشکار ساز صنعت ایمنیمهدی کیمیایی؛ رئیس اداره توسعه و نگه‌داری ماشین‌آلات و تجهیزات سازمان آتش‌نشانی مشهد در حاشیه بازدید از کارخانه آشکارساز صنعت ایمنی گفت: امروز از مجموعه تولیدی شرکت مهندسی آشکارساز بازدید داشتیم. خدا را شکر عملکرد این مجموعه بسیار خوب بود و آن‌ها تولیدات بسیار عالی و دارای کیفیت خوبی را ارائه می‌کردند.

وی افزود: ان‌شاءالله تولید این تجهیزات در کشورمان رسانه‌ای شود و با تبلیغات بیشتر در شهرهای مختلف این برندهای تولید داخل به‌طور کامل شناسایی شوند.

کیمیایی در انتها خاطرنشان کرد: شرکت آشکارساز دارای گواهی‌نامه‌ها و استانداردهای خیلی خوبی است و محصولی که در خصوص اعلام و اطفا حریق تولید می‌کنند، کیفیت بسیار بالایی دارد.

→ خواندن مطلب قبلی

سیستم‌ کشف و اعلام حریق و بررسی انواع آن

خواندن مطلب بعدی ←

شرکت گرمایش برودت پارس

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 7 =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.